Doç.Dr.Müge HENDEK ERTOP

Kastamonu Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi

Beeonfood Gıda Ltd.Şti. Kurucu Ortağı ve Şirket Yöneticisi

Hakkımızda

BeeOnFood Gıda ArGe ve Danışmanlık Ltd. Şti.  “Anadolu arılarından gelen sağlık” temasıyla bal, polen,  gibi temel arı ürünleri ile farklı formlarda propolis ekstratı, sprey ve karışımlar gibi katma değerli arı ürünleri üretmek üzere, Kastamonu Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümün öğretim üyesi Doç. Dr.Müge HENDEK ERTOP ve Gıda Yüksek Mühendisi Uğur ERTOP  ortaklığında kurulmuştur.

Firma kuruluş lokasyonu olarak kestane orman florasının ve kestane orijinli arı ürünlerinin merkezinde olması nedeniyle kestane propolisi konusunda hazırladığı projesini, Tübitak-BIGG 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği 2020 yılı çağrısında sunmuş ve  6000’e yakın proje içerisinde iş fikri desteklenmeye layık görülmüştür. Şu an Kastamonu Teknokent yerleşkesinde “Api Anatolia”  markası ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Pandemi dönemi ile daha fazla gündeme gelen gıda takviyeleri ve doğal ürünlere güvenilir erişimi sağlamak, Kastamonu’da arıcılık faaliyetlerini geliştirmek, hammaddeyi işleyerek üstün kalitede sağlıklı ve güvenilir katma değeri yüksek arı ürünlerine dönüştürmek, hem bölge hem de ülke istihdamına ve gelişimine katkı sağlamak hedefleri arasındadır. Bu hedefe ulaşırken sözleşmeli arıcılık modeli ile bölge arıcılarını, bal ve bal dışı arı ürünleri üretimi, kalitesi, gıda güvenliği gibi konularda eğitmek, geliştirmek ve üretim zincire dahil etme misyonu ile hareket etmektedir.

Api Anatolia markası, Anadolu arılarının ürettiği arı ürünlerini yüksek katma değerli, doğal, katkısız ve fonksiyonel ürünler halinde sizlerin tükemine sunmaktadır. BeeOnFood olarak, daha iyi bir yaşam kalitesi için bağışıklık siteminize ve beslenmenize destek oluyoruz.

Ekibimiz

Gıda mühendisi temelli ekibimizle  sahip olduğumuz bakış açımızın yanında, ekstraksiyon, enkapsülasyon, kalite analizleri ve yeni ürün geliştirme alanlarındaki uzmanlıklarımızı birleştirerek, arılarımızın üretmiş olduğu ürünleri sizlere farklı formlarda sunuyoruz.

Doç.Dr. Müge HENDEK ERTOP

Gıda Mühendisi

Uğur ERTOP

Gıda Yüksek Mühendisi

Sözleşmeli Arıcılık

Sahip olduğumuz arılıkta bölge arıcılarımızla birlikte çalışıyor, onların tecrübelerinden faydalanıyor, bildiklerimizi onlara öğretiyoruz. Sözleşmeli arıcılık yöntemi ile arıcılarımıza malzeme ve eğim desteği sunarken, standart ve sürdürülebilir kalitede ürünler üretilmesini sağlıyor, kendilerine ürünlerinin alım garantisini veriyoruz.

Vizyonumuz

Türkiye’nin arı ürünlerinin kalitesinin ve güvenilirliğinin uluslararası tanınırlığını artırarak ve sürdürülebilirliğini sağlayarak, dünya genelinde ülkemizi ve sahip olduğu değerleri en iyi şekilde temsil eden saygınlığı yüksek bir firma olmaktır.